Kronika

ZÁŘÍ 2009

V galerii pod odkazem „Válečná porada u Kličků” můžete najít fotky z naší debaty o tom, jestli je nový kytarista potřeba, nebo ne - jestli je opravdu přínosem odpoutat Matyáše od nástroje a nechat ho volně pobíhat po pódiu. Výsledek rokování už tedy znáte - je jím příchod Pavla Hájka zatím na zkušební dobu tří měsíců. Shoda příjmení se zpěvákem kapely není čistě náhodná - nicméně snad při dalších koncertech zjistíte že při jeho volbě nešlo jen o slepou protekci - už teď zaznamenal pod vedením Jindřicha jisté úspěchy při oživení aranží našich písniček. Brzy přibude i jeho osobní stránka, kde si budete moci přečíst pár řádků o jeho životě. Matyáš Hájek 

SVATBA PETRÍKŮ - Markův mlýn v Osíku 22. 8. 2009

Na pozvání budoucích novomanželů Jany a Petra Petříkových jsme přijeli zahrát na svatbu do tzv. Markova mlýna v Osíku. Svatba se konala v sobotu 22. 8. 2009. Jak už jsem uvedl v předešlých zprávách – kapela BS rozšiřuje zacílení a bude se snažit do budoucna hrát nejen v rockových klubech, ale i na jiných akcích. Třeba i svatbách. Samozřejmě s vlastním repertoárem. Zvučili jsme na svůj aparát ze zkušebny – zúročili jsme tak zkušenost z Orlického Záhoří. Blabovy stromy v rámci odpoledního veselí vystoupili po boku ještě dalších muzikantů v prostorách bývalé mlýnice .Místo pro náš „garáž rock“ tedy jako dělané. Poděkování patří mému bratranci Markovi Vraspírovi, který se ujal zvuku a Zbyňkovi Bartošovi – našemu už tradičnímu promítači slajdů s texty. Nutno říci, že ovace hlavně v druhé části nebyly veliké, zřejmě očekávání spíše sérií polka – valčík…některé zklamala. Nepřispěl k tomu ani náš trochu nejistý výkon. Navíc se o nás dá říci, že jsme spíš „poslechovka“. Vše ale vynahradili a program doplnili muzikanti, kteří hráli hnedle po nás - skočnou keltskou muziku. (složení kontrabas, kytara, housle, flétna, zpěv) Další příležitosti na hraní se zatím nerýsují, takže jsem moc rád, že jsme na konci prázdnin opět mohli s naší hudbou vyrazit mezi lidi. Přejeme novomanželům hodně Božího požehnání a Jeho posilu pro dny pošmourné!!!
Jindřich 

"KAŽDÝ RO(C)K NA ZÁMKU" - Moravská Třebová 1.8.2009

Naši skvělí manažeři Filip, Radka a Anička Jetmarovi nám domluvili další „bezva štaci“. Náš Manažer nejmilejší, zajistil atraktivní počasí, příhodný čas hraní a anděle strážné na cestě tam i zpět. Druhý ročník jednodenního rockového festiválku, převážně regionálních kapel, se konal 1.8. v Moravské Třebové. Program: 14:00 Last Time – Moravská Třebová (indie rock), 15:00 Poslední konflikt – Polička (crossover), 16:00 Personal Signet – Svitavy, metal/progessive), 17:00 Dragon – Lanškroun (rock), 18:00 Blabovy stromy – Litomyšl (rock), 19:00 Orchestra – Sušice u Klatov (alternative), 20:00 Doro & Warlock Revival – Olomouc (rev. heavy), 21:00 Ten Sticks – Brno (rock crossover), 22:00 Gate Of Sorrow – Uh. Ostroh (doom death), 23:00 Jak To Bilo – Moravská Třebová (rock). Na přehlídku kapel jsme dorazili s předstihem, takže jsme měli možnost poslechnout i kapely před námi. Potěšila mě hlavně hudba kapely Personal Signet. Publikum bylo pozorné, i když ne příliš početné. Velkou jeho část tvořil klan rodiny Marvanových, kterým děkujeme za účast, i přes to, že nás nedávno slyšeli na English campu. Poděkování patří i Jetmarovým, kteří se vydali s již brzy roční dcerkou Aničkou v tom vedru a vydrželi až do poslední naší písně. 

ENGLISHCAMP - Orlickém záhoří 26.7. 2009

Byli jsme moc smutní, že jsme museli odříci koncert ve Svitavách. Z důvodu rodinných, jak se často uvádí omluvenky v žákovských knížkách. Mrzelo nás to i proto, že jsme ve Svitavách očekávali potencionální fanoušky vracející se z English Campu v Orlickém záhoří. English Camp je tábor, kde, jak už sám název napovídá, se můžete naučit anglicky. Výuku zajišťují lektoři z USA a účastníci jsou rozděleni do skupin podle pokročilosti. Během odpoledního programu jsou připraveny netradiční hry či výlety po okolí a večer můžou účastníci shlédnout nějaké zajímavé filmy či se zúčastnit různých diskuzních programů. Celý camp organizuje Církev Bratrská v Litomyšli ve spolupráci s Carney Free Evangelical Church, Michigan. Je možné se dozvědět tedy i nějaké základní myšlenky křesťanství. No, ale napadlo nás, že bychom mohli jet zahrát přímo tam…k hranicím s Polskem. Organizátoři akce nám vyšli vstříc a tak se stalo, že dne 26.7. jsme stanuli před polozaplněnou tělocvičnou na chatě Perla. Písně Blabových stromů tentokrát doplňovali program připravený realizačním týmem. Aparaturu jsme přitáhly ze zkušebny, příjemným zjištěním pro nás bylo, že zvuk byl jakž takž obstojný. Atmosféra koncertu byla uvolněná a polomezinárodní publikum dokonce i v průběhu akce začalo tančit. To se na naši hudbu, která je spíše poslechová, moc často zatím nestávalo. Zajímavostí byly texty promítané během našeho hraní na plátno. 

MINIFEST - Litomyšl 6. 6. 2009

 

Hudební Minifest 6. 6. byl pořádán v rámci oslav uplynutí 750 let od založení města Litomyšle. Na této akci se měli prezentovat současné litomyšlské kapely převážně z oblasti tzv. big beatu. Dle pořadatele se přihlásilo kapel překvapivě hodně. Nebylo možné všem hraní umožnit. Byli jsme proto rádi, že naše kapela byla na festiválek u Lidového domu vybrána. (spolu s námi dále Washington/D.C., Psiskapsy, Pendl, Sunset Blvd.) Blabovy stromy na přehlídce zašuměly jako první v pořadí ve 13.30hod. I přes brzkou odpolední hodinu přišlo pár příznivců a známých. Moc rádi jsme byly za setkání se členy, kapely Washington, ve které jsme Standa a já dříve hráli. Washingtoni poměrně se zájmem poslouchali naše songy a dokonce během našeho koncertu nám poskytli účinnou pomoc. To když mi tzv. „prdla struna“ a frontman kapely František „Fantomas“ Řehák mi zapůjčil svéhoTelecastera (typ kytary). Při technických přestávkách Tomáš konferoval o sto 6 a účelně tak vyplnil vzniklé prodlevy. Po koncertě jsme se ještě zdržely a pobesedovali se známými. Jsem rád, že některé připomínky a zpětná vazba na naši hudbu měli tentokrát konkrétní podobu a je pro nás inspirací pro další tvorbu ve formování aranžů a kapely vůbec. Chtěl bych moc poprosit všechny, co mají co řící k naší hudbě – je možnost nám to napsat do vrby na našem webu. Bereme každou připomínku vážně! (pokud tedy není jejím jediným cílem urazit). Pište, ventilujte, fantazírujte… těšíme se na ohlasy, můžete i k jednotlivým písničkám, rádi budeme i za názory na texty, rádi odpovíme i na mírně zvědavé otázky!
Jindřich

penzion Brno