Kronika

Festival United Vsetín 27.8. 2011

Lidi co nechodí do kostela, mezi které jsem donedávna patřil i já asi pojem „WORSHIP Festival“ mohou pokládat za sjezd příznivců lodí a vorů, případně za sjezd lidí co mají nějaké vážné starosti (dont WORry, be happy…) 
Takže pro zvídavé-SOUTĚŽNÍ OTÁZKA (posílejte formou SMS na            732 776 483       –cena za SMS dle sazby vašeho konkrétního operátora), i pro ty, kdo si chtějí ověřit své skvělé znalosti dávám odkaz-nápovědu na reportáž z výše uvedeného festivalu…
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1098528273-krestansky-magazin/311298380060012/video/
(reportáž začíná po 9:51 min. od začátku pořadu)
Abych doplnil nějakou zajímavost a osobní vjem: Tož, na Moravu je vždycky radost jet, příjemný a ochotný lidi. Profi přístup…každej jsme měli origoš visačky, v zázemí sprchu, catering…Péče byla i o duchovní záležitosti formou společné modlitby před vystoupením atd… Vopravdu monster akce…které ale trochu ubral pařák venku, takže udělal v kulturáku trochu dusné klima…na podiu ale byly fukary, takže kapele bylo blaze…
Taky budova jako taková je hnusným mementem komunistické architektury..to ale ve Vsetíně odkeclo vícero míst, než jinde v republice. To jen my byli trochu vyvalení, protože jsme si odskočili na tenhle koncert z Jimramovského fesťáčku – viz předchozí reportáž, tak to byl trochu šok… 
Děkujeme za pozvání našemu příznivci, dramaturgovi festivalu Tomáši Polívkovi, který nás vytáhl z vesnického rybníku na extraligový worshipový led. 
SPRÁVNÁ ODPOVÉĎ NA SOUTĚŽNÍ OTÁZKU: Worship festival tedy je:
Sjezd těch nejlepších ledoborců!
Nikdo to neměl správně, takže ceny žádný nebudou!!!

Otevřeno Jimramov 26.8. 2011

Festival v Jimramově mě dostal - ne jako účinkujícího, ale jako účastníka-posluchače… Je to fakt takový trochu jiný festival…Těžko definovat, je to asi celkový duch a atmosféra festivalu. Je to součet mnoha faktorů: malebný areál, z jedné strany obtékaný řekou, ve které jsme si bytelně zaplavali čubičku…rodinnou obsluhou v kioscích s obžstvením, uměleckými předměty apod… zavdal jsem si především v irském stanu, kde hrála originální živá muzika…ale hlavně: složením kapel na hlavním podiu… rozhodně nepatřící k nějakému komerčnímu mainstreamu…
Mezi ně se počítáme i my. I když, kdyby nás chtěl někdo vydat, bez zásadnějších zásahů do tvorby - v nákladu od 100 000 kusů CD, klidně bychom tuto kategorii opustili 
Mezi největší pecky tohoto festivalu patřili písně od kapel Jericho, Eliata a Traband… Poděkování a obdiv patří pořadatelům z Klubu Sluníčko za to, že zachovali a stále vylepšují něco, co by mohlo mít už možná akreditovanou nálepku: „Živoucího regionálního kulturního dědictví“…To by ale asi většina příznivců považovalo nejspíš za kosočtvercovinu, neřkuli zbytečnost…Tohle totiž všichni dávno vědí i bez nálepek z blednoucím modrým pozadím a žloutnoucími hvězdičkami!!!
Více o festivalu na stránkách: http://jimramov.klubslunicko.cz
Fotky z festivalu na: http://benfoto.rajce.idnes.cz/Jimramov_2011/

Orlová - Sjezd Alternativní mládeže 18.8. 2011

Za devatero horami a řekami se nacházelo malé evangelické společenství malých paňáčků…Žili vcelku poklidně až do dne, kdy se dozvěděli o kapele Blabovy stromy. Byli zvědaví, copak jsou ty postavičky, různě se houpající a šklebící na větvích stromu zač!? Rozhodli se je pozvat a seznámit se... A tak se těch 5 postaviček vypravilo přes devatero lesů a devatero luk zabrnkat na fošny a zabušit na pařezy jiným, 35 paňáčkům. Když postavičky dorazili, nejdříve se společně s paňáčky pomomodlili v kostelíčku ke svému Stvořiteli. A pak to začalo…V pruhovaném cirkusovém stanu křepčících 5 postaviček fošnami spojenými šňůrami s vrnícími agregáty poháněných elektřinou, za vydatné podpory dunících pařezů zatlačilo zpočátku hlukem těch 35 paňáčků na druhou stranu stanu. Vypadalo to, že tito paňáčci zůstanou docela zkoprnělí. A bude to jejich poslední hodinka! Ale jak postupně paňáčci přicházeli o sluch, počali křepčiti také. Nedopadlo to tady, jak se zpočátku zdálo, zkázou malého společenství těchto paňáčků! 
Závěrečnou scénou tohoto příběhu je čtyřicet společně nadšeně vřeštících panďuláků v pruhovaném cirkusovém stanu a nad tím vším jejich milující Stvořitel. 
Fakt nekecám!
http://sam.benjaminorlova.cz/2011/o-samu/

Jindřich Figurka

Englishcamp 1.8.2011

Drazí surfaři! Hlásím, že někdy v týdnu od 30. července do 6. srpna nám na English campu Svitavy/Litomyšl zahrály a zazpívaly (rozuměj stromy, takže „y“) Blaby (o kom jiném by se tady mohlo psát)! Vlastně, byl by tu někdo. Blaby jsou tak známé a ještě lepší než dobré, že si mohou dovolit mít předskupinu, a ne ledajakou, samotnou "Rozsviť světlo!". Ta měla tak skvělé a též známé obsazení, že není třeba ani psát příjmení: např. Adam S. (to jsem já), Linda L. (známá zpěvačka a hudebnice málem z USA), Jana a Eva V., Bohunka S., Tadeáš B a další. Tudíž těžký kalibr. Tato (nabitá skupina) nastoupila s nadšením Čechům vlastním – trémou, jakou jsem nezažil.
Svaluji vinu na Blaby, kteří budí hodný respekt. Ti naopak nastoupili v pohodě. Věděli již, co jsme zač a že se s námi soupeřit nedá. Písně si popořadě nepamatuji, vím jen, že jsou cca shodné s jejich
nahraném CD, tudíž prosím kupujte, doporučuji. 50 Kč. (U mě jen 100,- nějak se R.S.! musí uživit).
Po úvodních písničkách, veskrze nádherných, pronesl projev Mgr. Matyáš Hájek též k americké straně publika, kteří na EC působili jako lektoři. Poté jsme si v poločase vyslechli svědectví bicmana Standy Soukupa, který povídal o svých strastech, i radostech života, ale i nalezení jednoho, no.. člověka ne, ale Toho, který je nad námi, ale taky s námi a dává životu smysl.
Poté jsme slyšeli další melodie a zvuky linoucí se z reproduktorů, ne již předskupiny (samozřejmě), nebojte se, ale Blabů. Nuž než jsme se nadáli, koncert skončil :)
blbý report 
Dobře, ještě něco vám povím. Co by to bylo za Hájky a podobně povedená kvítka (zbytek skupiny), aby něco na nás nevymysleli! Jelikož se EC odehrával ve stylu Western, tak by tento koncert do něj moc nezapadal. V té době by obyvatelstvo na západě reagovalo ve smyslu „Ti kluci mají rázovitý styl!“., či tak nějak. Tedy po krátké přestávce se nám dostalo podívání vskutku nezvyklé! Rázovitý styl vystřídali Čikitové, pan Cash Johny, atd. viz fotky, abyste si vůbec nějaký obrázek z tohoto koncertu udělali. Děkuji za pozornost.
FotoGalerie: http://go.as-foto.cz/blaby-ec11.htm
Adam Sárička (www.as-foto.cz)

Koncert nejen pro kočku - DOLI KLUB Pardubice 25. 6. 2011

Díky fanouškovství pořadatele Lukáše Muchy, který nám hodil „laso“ , jsme si zase mohli zabrnkat na prima stejdži - v Doli klubu. Zahráli jsme si po boku o dost známějších kapel jako Parahybana, nebo Leona Šenková Band. Tentokrát beze stresu soutěže, navíc s ušlechtilou ideou pomoci zvířátkům. Výtěžek z akce byl určen na podporu útulku pro zvířata. Více informací na: http://www.kocicinadeje.cz/
Na těchto stránkách si můžete vybrat pejska k osvojení, koupit si drobné dekorativní předměty a tím útulek podpořit, anebo jen se pobavit čtením některých příspěvků a příběhů o zvířatech.
Co se týče zvířat: Jako „Stromy“ nejsme moc rádi, že si o nás kočky brousí drápy a psi na nás čůrají! Vyvažuje to vítr z hůry, kterej nám čechrá větve a potlesk spokojenejch posluchačů, kterej vždy trochu(?) načechrá naše sebevědomí. Děkujeme!

Fotky z akce na:
http://figin.rajce.idnes.cz/25.06.2011_-_Doli_-_Koncert_pro_kocku/#DSC_0029.jpg

penzion Brno