Kronika

Kratičký report za rok 2014

2.5. 2014 - Proseč

Po delší době jsme dostali možnost si na ostro osahat naše nástroje, ale vzhledem k přítomnosti našich oblíbených zvukařů jsme nervózní snad ani nebyli. Tedy až na nejmladšího člena našeho seskupení, který se lehce zděsil, až když do sálu vešlo šest jeho učitelek ze střední školy, které se do uvolněné atmosféry hodily asi jako cibule do zmrzliny. Navzdory tomu jsme byli s naším výkonem docela spokojení, ačkoliv lidí na tuto rockovou akci mohlo zabloudit i víc.

 

 14.6. 2014 - Ostrava - Slezká lilie

Není to moc často, co se dostaneme takhle daleko za naši zkušebnu. Cesta obvykle probíhá jako vždy, což znamená, že býváme nasáčkovaní vedle sebe s nevelkými mezerami kolem nás, vyplněnými částmi bicích, stojanů, tašek atd. Open air festival nevypadal vůbec špatně. Veliké pódium, dobrá organizace, o posluchače nouze nebyla a dokonce i stravenky jsme dostali, ale přesto to nedopadlo tak, jak bychom si přáli, protože jak už to tak bývá, když praskne struna, tak nepraskne na zkoušce, ale na koncertě. V tomto případně se nejednalo o strunu, ale o kombo i kytaru, která začala zlobit. Nakonec cca 3 písně musely být odehrány ve čtyřech, což byla trochu vada na kráse, ale už zmíněné stravenky nám to trochu vyžehlily.

 

5.7. 2014 - Proseč

Dojeli jsme již po druhé do Proseče, ale tentokrát na jednodenní festiválek Šum Sadů. Jak už název napovídá večer probíhal v krásném prosečském parku, který je jako dělaný na podobné akce. Lidí přišlo poměrně dost a mohli se zaposlouchat mimo nás i do kapel Memory band, Listolet a Trio de Janeira...

 

12.7. 2014 - Pohodlí

Poprvé v naší osmileté historii jsme se dostali až na Pohodelský minifest, horkou domácí půdu našeho kytaristy Jindřicha. Čekalo na nás stylové prostředí vesnického festiválku s pódiem ve stylu kamionového přívěsu s vyhrnutou plachtou na boku. Paráda..........

 

30.7. 2014 - Litomyšl - Středa, hudby nám třeba

V minulých letech už jsme na této akci hráli, ale možná tento ročník nám časem zůstane v paměti nejvíce. Počasí tomu večeru totiž opravdu nepřálo. Zkrátka to počasí by rozplakalo i Racka Chechtavýho, ale přesto jsme s kolegy z Willow lake usoudili, že když už jsme tady, tak si zahrajeme alespoň pro sebe. Toto rozhodnutí se ukázalo jako šťastné, protože po jedné, či dvou písních přestalo pršet a hlavně došli první odvážlivci schovávající se ve Smetanově domě. No zkrátka končili jsme hraní před takovou šedesátkou lidí, což na to jak to vypadalo na začátku byl happy end.

 

16.10. 2014 - Litomyšl - Kotelna

 Když se hraje v Kotelně, tak se většina z nás pořádně zapotí. Asi je to historií, počtem i kvalitou kapel, které tu stály před námi a tak je to ono "genius loci" docela silné. Potíme se, ale hlavně proto, že je to domácí půda s domácími posluchači, před kterými se vždycky hraje hůře. O to větší máme radost, když vše dopadne dobře, což se snad stalo i v tomto případě. 

Festival VOX-Praha 24.11.

 Zdroj: www.mahudba.cz

 Festival VOX 012 jako tradičně přinesl průřez tím nejlepším z tvorby hudebních skupin reflektujících poselství evangelia. Festival volně navazuje na deset ročníků festivalu Vox Clamantis, který se v 90. letech stal známou, kvalitní a žánrově rozmanitou přehlídkou domácích i zahraničních účinkujících.

Festival byl i letos žánrově pestrý, hlavními hosty byla slovenská worhipová legenda Timothy, která se po několika letech opět vrací ke koncertování v Praze a mladá německá formace Black Swift. Dále vystoupil rapper Kalwich, plzeňské trio MeloDive, rocková alternativa Blabovy stromy a loňský vítěz soutěže Nová tvář festivalu Vox slovenští Song inThe Night.


Akci pořádalo Arcidiecézní centrum pro mládež, Sdruženi Pyramida a Rosa – hudební vydavatelství, za podpory Ministerstva kultury a Česko-německého fondu budoucnosti.

Festival Vox je tradičně akcí benefiční, letošní výtěžek benefice bude věnován Centru dětí a mládeže Teen Challenge Praha.

Kratičký report za rok 2013

 

9.2.2013 Litomyšl

Akce zvaná "Průvan v Šatníku" pořádaná k příležitosti výročí charity v Litomyšli. Akce menší než malá, ale o to hlasitější. Spolu s námi zabrnkala kapela mlaďochů z Gymplu, který narozdíl od nás hráli v plném složení...

 

31.8.2013 Horní/DolnÍ Újezd

Festiválek v Horní/Dolní s názvem "Nazdar prázdniny", který jsme měli tu čest (smůlu) zahájit. Toto celovesnické setkání obyvatelstva bylo plné nejen hudby, ale i sportovních soutěží, jidla a piva. Naše hraní jsme si patřičně užili a byli jsme dokonce pochváleni našimi kamarády z kapely Willow Lake, kteří hráli po nás.

 

7.9.2013 Ústí nad Orlicí

I tento rok byl pořádán ústecký "Den charity".  Přijali jsme pozvání a mohli jsme tak strávit teplý slunný den na farní zahradě spolu s lidmi, kteří kromě poslouchání Blabových Stromů, tančili, jedli, pili a někteří dokonce tancovali.

 

30.11.2013 Křižánky

Tohle byl poctivý vesnický rockový večer v hospodě na Vysočině. Kéž by bylo takových ještě mnoho...

 

Foto: Ústí nad orlicí 2013

Jaro a léto 2012

Nutno říci, že jsme v psaní kroniky v posledních měsících poněkud zlenivěli, ale snad se blízká na lepší časy.  Předkládáme sem krátký report  všeho, co jsme za bez mála půl roku projezdili.

19.5. Hradec Králové

Nač slova, když je k dispozici video

18.7. English Camp

V pořadí třetí vystoupení v kolektivu Svitavsko-litomyšlského Campu proběhlo za krásně teplého dne a velice hřejivého přijetí místních účastníků.

21.7. Květná Fest

„Krutě vesniký fest“, kam kvůli deštivému počasí nepřišlo zřejmně tolik účastníků, co si představovali organizátoři, ale i tak se nám hrálo poměrně příjemně…

22.8. Středa Hudby, Litomyšl

Jeden z našich prvních koncertů proběhl na tomto místě před čtyřmi lety. Vždycky když se hraje na domácí půdě, tak v Blabovském kuluáru nervozita jen vře.  Díky Bohu téměř vše dopadlo dle našich představ a účast nás všechny mile překvapila.

28.8. Křižánky

Vysočina, kopce, lesy, ovce… Už jen kvůli tomu máme rádi koncerty v těchto končinách. Čekala nás chalupa sboru CB a chalupu čekala zátěžová zkouška, které odolala se ctí...

8.9. Horní Branná

Krásná vesnička s výhledem na Ještěd pořádá každoročně místní malý farní festiválek na zahradě před farou.  Po příjezdu nás zaskočila zima a při pohledu na stage mráz přejel po zádech podruhé. Ačkoli jsme neměli větší ambice než přežít, což se díky padajícím činelům vprostřed písní málem nestalo, odjížděli jsme spokojení…

Alternativní klub Tyjátr Svitavy 21. 1. 2012

Aby moje svědomí nebylo ještě smutnější, než obvykle, musím nutně tuto zprávu pojmout jako reklamu na tento klub. Nejen kvůli tomu, že na nás přišlo opravdu jenom pár lidiček…který přesto udělali slušnou potleskovou odezvu. To určitě potěšilo Pavla Hájka, kterej skvěle zvládnul premiéru jako zpěvák další nové písně ze Standova „intimního portfolia“: Krásná jsi… která měla v Tyjátru před intimním počtem diváku premiéru…
Suprácký klubík (www.tyjatrklub.cz) osazený profesionální přiměřenou aparaturou se zvukařem, co tomu rozumí , ale hlavně pestrým programem. Pořádají se zde živé koncerty, divadelní představení, obrazové i zvukové projekce - pravidelný filmový klub, poslechové večery, besedy s umělci, cestovatelské večery, večery poezie a další. To ale není všecko jsou to i přednášky a pořady pro základní a střední školy,představení pro děti, amatérské i profesionální výstavy, rockotéky…
Takže, choďmež tam! JO? 
Aby „Stromy“ příště nešuměli jen tak, skoro naprázdno, budeme příště nejspíš kontaktovat nějakou slavnou svitavskou kapelu a uděláme jim předskokany…
Co třebas šumět (s )„Do větru“ (www.dovetru.cz) ?
Přeji provozovatelům klubu, hodně vytrvalosti a odvahy a připojuji ještě pochvalu našeho bicmena Standy. Hamburgr, který u Vás „za páďu“ pojedl, by mohl klidně i do kuchařského pořadu v televizi: „Ano, šéfe“. (www.iprima/anosefe)
Reklamu na zcela nealternativní televizi jsem udělal jen proto, aby reportáž byla vyvážená .

penzion Brno